Nevyhasínající hviezda - obuv Superstar

logo-adidas

Naskočte s nami na hviezdnu vlnu Superstar, pretože rok 2015 je rokom Superstar. Ikonický vzhľad, pohodlie športové topánky a jednoduchý štýl - to je obuv Superstar. Značka adidas Originals môže byť právom pyšná na zrejme nejikoničtější dizajn všetkých dôb a jeho história je až prekvapivo jednoduchá.


Model z roku 1969

Prvé kroky obuvi Superstar

V 70. rokoch topánky Superstar odštartovali svoju kariéru ako basketbalové tenisky, ktoré si postupne získali priazeň všetkých hráčov. Zlom však nastal v 80. rokoch. Predstavte si vypredaný koncert skupiny Run-DMC v Madison Square Garden, burácajúci dav, obrovskú silu energie a na pódiu radiacej členovia kapely v teniskách Superstar. Rozhodujúci moment, kedy tenisky začali úspešnú hip-hopovú jazdu.

V dnešnej dobe sú známe predovšetkým ako streetové mestské topánky, s ktorou sa jednoducho nestratíte v dave. Rok 2015 sa nesie v duchu osláv tenisiek Superstar, preto aj aktuálna kolekcia je našlapaná jedným štýlovým kúskom za druhým. Mrknite, či vám nejaká teniska Superstar taky nepadne do oka.

Keď superstar nosia Superstar

Pod tieto tenisky sa podpísali také hviezdy ako Rita Ora, David Beckham, Pharrell Williams, Damian Lillard a ďalšie. Zároveň sa stali ich ambasádormi pre rok 2015. Vsaďte na klasiku alebo siahnite po niektorom odvážnejším modelu a dajte svetu najavo, že aj vy ste Superstar!


Čo ste možno nevedeli

  • Prvý prototyp obuvi je z roku 1969.
  • Pôvodne obuv nazouvali iba basketbalisti.
  • Na nohách je nosilo 75% hráčov NBA.
  • Sú neskutočne odolné.
  • Do ulíc mesta je dostala skupina RUN-DMC.
  • Po koncertnej šnúre RUN-DMC obchody hlásili vypredané.
  • Gumová špička je nielen štýlová a odolná, ale zároveň chráni aj vaše prsty.
Mrknite, čo o Superstar hovorí Rita Ora.

Zdieľajte tento článok: